příběh

"Davide, 7 let makáš a stejně máš holou prdel."

Tohle byl ten moment, kdy jsem si řekl, že takhle to už dál nejde. Bylo 11 hodin 11 minut dne 11. listopadu 2011 a já jsem se cítil snad poprvé v životě volný.

Stál jsem na mole v přístavu Palma de Mallorca a věděl, že něco nového začíná. Na Mallorcu jsem si odjel na pár měsíců vyčistit hlavu po 7 letech práce v Praze v předních českých e-shopech.

malorka

Nedařilo se mi špatně. Vypracoval jsem se až na manažera reklamací. Řídil jsem 30 lidí a vydělával pěkné peníze. Času na život ale moc nezbývalo. Žil jsem ale od výplaty k výplatě, kupoval věci, které nepotřebuji a vymetal bary i několikrát do týdne, abych si trochu užil života.

party

Ponořil jsem se do modrých vod

Už několik let jsem se zajímal o behaviorální psychologii a s nástupem sociálních sítí a Facebooku jsem tušil, že doba se mění. Psal se rok 2011 a na Facebooku existovala reklama jen v pravém panelu a jen pár firem v Česku platilo za nové fanoušky.

Věřil jsem, že Facebook reklama bude hrát obrovskou roli v marketingu. Nahradí blogy, papírové noviny i televizi. Firmy budou muset úplně změnit přístup k marketingu, pokud chtějí uspět. A vše jsem vsadil na tuhle kartu, i když mi lidé říkali, že jsem blázen.

Vrátil jsem se do Ostravy a začal spolupracovat s odvážnými podnikateli, psát i přednášet o Facebook reklamě. Na konferencích, v podnikatelských klubech i setkáních s markeťákama.

Začal jsem učit podnikatele i freelancery, aby i oni mohli využívat Facebook reklamy naplno. V roce 2013 stál návštěvník 5x méně než dnes. A konkurence byla minimální.

kino david

Je mi 30 let. Je čas na změnu. A pořádnou.

Po zkušenosti na Mallorce jsem si uvědomil, že život lze žít i jinak.

- Nemusím být zaměstananý, abych měl peníze.
- Nemusím mít moc peněz, abych mohl žít někde na ostrově.
- Nemusím pracovat z kanceláře. Dokonce ani ve stejné zemi.

Vyvrátil jsem si tak předsudky, které jsem získal v dětství a mládí a všichni kolem mě jeli podle těchto kolejí.“Pracuj a užívej si o víkendu. Vem si barák na hypotéku, auto na leasing a 2x ročně vyraž na dovču k moři. Co více chceš ? Krásný život.”

Já začal snít o domě s bazénem někde na ostrově. Na zahradě pobíhají děti a já griluji oběd. Ostrava nebo ostrov … a není to jedno?

Několik let jsem vše připravoval, abych mohl žít kdekoliv a v roce 2015, jsem prodal to málo, co jsem měl v Česku a koupil jednosměrnou letenku do jihovýchodní Asie. První rok jsem procestoval spoustu zemí a oslavil své 30. narozeniny.

oslava 30 narozenin

Dále jsem spolupracoval s mnoha podnikateli, mentoroval specialisty i majitele agentur a učil, jak dělat reklamu tak, aby vydělávala. Naučil jsem se finančně plánovat a také spoustu dalších dovedností, které potřebuji k řízení firmy.

Splnil jsem si sen

Na svých cestách jsem se v roce 2016 seznámil Yunitou, dnes již mou manželkou a osvojil si její dceru Gwen. Má cesta byla u konce. Zjistil, jsem, že jsem nehledal místo, kde se usadit ale partnera, který mě bude milovat a podporovat.

Usadil jsem se ve vesnici Ubud na Bali mezi rýžovými políčky.


rodina

A v roce 2021 jsem si splnil další část snu. Postavil baráček s velkou zahradou a bazénem. Žádná hypotéka, žádný dluh - na dřevo za hotové.

Dnes pracuji jen 4 hodiny denně, 4 dny v týdnu. Framework, který jsem nasadil již před pár lety a dělá mě šťastným. Mohu se naplno věnovat mým zálibám a rodině.

To be continued...

domov